Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był pod wpływem alkoholu i… wyprzedzał nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych

Data publikacji 23.03.2022

Policjanci z jaworskiej komendy powiatowej zatrzymali 31-letniego kierującego, który na ich oczach popełnił poważne wykroczenia drogowe. Mężczyzna wyprzedził nieoznakowany policyjny radiowóz na przejściu dla pieszych, przekraczając przy tym również linię podwójną ciągłą. Co więcej, w trakcie kontroli drogowej okazało się, że kierowca jechał na „podwójnym gazie”.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak duże zagrożenie w ruchu drogowym stwarzają kierowcy pod wpływem alkoholu. Niestety w dalszym ciągu znajdują się tak skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę w sytuacji, gdy wcześniej spożywały alkohol.

Jedną z takich osób w miniony poniedziałek (21 marca bieżącego roku) zatrzymali jaworscy policjanci. Mężczyzna prowadzący osobową skodę zwrócił na siebie uwagę mundurowych, gdy wykonał niebezpieczny i niezgodny z przepisami manewr. Wyprzedził on bowiem nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych, przekraczając przy tym również linię podwójną ciągłą.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na popełnione wykroczenia. W trakcie wykonanych czynności okazało się jednak, że kierowca znajduje się ponadto pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny niemal 0,5 promila tej substancji. W konsekwencji swojego zachowania 31-latek stracił prawo jazdy, a teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Apelujemy! 
Zanim ktokolwiek postanowi wsiąść po spożyciu alkoholu za kierownicę pojazdu mechanicznego, powinien najpierw zastanowić się, jak zmieni się jego życie w wyniku tak skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania. Czy jazda po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warta poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może także spędzenia kilku lat w więzieniu? Odpowiedź na to pytanie jest przecież aż nadto oczywista.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony