Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Wałbrzychu policjanci zatrzymali 5 osób odpowiedzialnych za kradzieże oraz włamania do obiektów gospodarczych

Data publikacji 24.03.2022

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując zgromadzone informacje odzyskali sporą część skradzionego mienia i zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy staną przed sądem i odpowiedzą za liczne kradzieże oraz włamania do obiektów gospodarczych. Zabezpieczone zostały między innymi koła, podkaszarka, butle gazowe, rowery oraz części samochodowe. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Prowadząc czynności operacyjne i analizując dokonane na terenie miasta i powiatu wałbrzyskiego zgłoszenia na temat kradzieży i włamań, policjanci kryminalni wytypowali potencjalnych sprawców, a następnie w ostatnich dniach zatrzymali pięciu podejrzanych. Mężczyźni do kradzieży wybierali usytuowane na uboczu obiekty gospodarcze i pod nieobecność właścicieli wykradali z nich wartościowe przedmioty.

Czterech z nich odpowie między innymi za włamanie do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Równoległej w Szczawnie-Zdroju, skąd zniknęły dwa rowery, podkaszarka oraz cztery koła, a wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Włamali się również do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Reja, a w późniejszym czasie ukradli z tego  samego miejsca części oraz akcesoria samochodowe, gdzie straty to kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali całe utracone w wyniku procederu przestępczego mienie.

Dodatkowo podczas prowadzonych czynności z zatrzymanym 25-latkiem policjanci znaleźli przy nim narkotyki w postaci amfetaminy. Mężczyzna przyznał się również do udzielania narkotyków innym osobom, a także do kradzieży przy ul. Reja w Wałbrzychu elementów filtra przemysłowego wykonanego ze stali kwasoodpornej. W tym przypadku szkody w mieniu oszacowane zostały na 7 tysięcy złotych.

Ostatni z zatrzymanych mężczyzn - 35-latek - odpowie za włamanie do jednego z budynków gospodarczych w centrum Wałbrzycha, skąd po wybiciu szyby w oknie zniknęły pieniądze, sprzęt Hi-Fi oraz butle gazowe, a straty wyniosły blisko 5 tysięcy złotych. W tym przypadku mundurowi odzyskali trzy skradzione butle. Policjanci drugiego komisariatu dodatkowo ustalili, że ten sam  mężczyzna włamał się do piwnicy na terenie Podgórza zabierając z niej elektronarzędzia, a na terenie jednej z posesji rozkradł komin żaroodporny wartości ponad 5 tysięcy złotych.

Wszyscy podejrzani staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • odzyskany rower
  • odzyskany rower
  • koła samochodowe stojące jedno na drugim na podłodze
  • trzy butle gazowe stojące na podłodze
  • podkaszarka spalinowa leżąca na podłodze
Powrót na górę strony