Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Notorycznie kradł elektronarzędzia z tego samego marketu – wpadł w ręce policjantów z Milicza

Data publikacji 25.03.2022

Elektronarzędzia o wartości prawie 580 złotych padły łupem 28-letniego mężczyzny zatrzymanego przez milickich policjantów. Skradziony towar został odzyskany przez mundurowych w jednym z miejscowych lombardów. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że ten sam mężczyzna został zatrzymany przez milickich policjantów na początku marca w związku z dokonanymi przez niego dwoma kradzieżami elektronarzędzi także z tego samego marketu. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w jednym z milickich marketów ogólnobudowlanych doszło do kolejnej kradzieży elektronarzędzi. Tym razem sprawca ukradł ze sklepowych regałów akumulatorowy sprzęt w postaci szlifierki kątowej oraz wiertarko – wkrętarki. Złodziej ukrył towar o wartości prawie 580 złotych i bez uiszczenia opłaty wyszedł ze sklepu.

Sprawą zajęli się miliccy policjanci, którzy działając operacyjnie szybko ustalili dane sprawcy kradzieży sklepowej. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Krośnice. Zaskoczony przez mundurowych mężczyzna został zatrzymany we własnym mieszkaniu w czwartek 24 marca. Policjanci odzyskali także skradzione elektronarzędzia, które mężczyzna sprzedał do miejscowego lombardu.

Zatrzymanemu 28-latkowi przedstawiono następny już zarzut popełnienia w ostatnich dniach przestępstwa kradzieży elektronarzędzi dokonanego w tym samym markecie. Okazało się bowiem, że na początku marca mężczyzna był już zatrzymany przez milickich policjantów w związku z dwoma dokonanymi przez niego kradzieżami podobnych elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 530 złotych. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony