Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden nietrzeźwy kierujący wjechał w witrynę sklepową, drugi prowadził śmieciarkę – wciąż apelujemy o zdrowy rozsądek za kierownicą

Data publikacji 26.03.2022

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują. We Wrocławiu mężczyzna z 2 promilami w organizmie wjechał w witrynę sklepową, a w Kłodzku policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem do wywozu odpadów. Obaj mężczyźni staną przed sądem, a grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej patrolowali nocą ulice jednej z podwrocławskich miejscowości. Nagle zobaczyli rozbite audi, którego przód wbity był w fasadę jednego z okolicznych sklepów. Obecny na miejscu naoczny świadek - pracownik ochrony, wskazał kierującego osobowym audi, który siedział za kierownicą w chwili zdarzenia i mógł być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia drogowego, a gdy tylko 40-letni kierowca otworzył usta, od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło to co wszyscy podejrzewali, bowiem kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Nietrzeźwy 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego w kajdankach trafił na komisariat, a potem do policyjnego aresztu. Na szczęście kolizja, do której doprowadził lekkomyślny mężczyzna, nie zakończyła się tragicznie i nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. 40-letniemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast na terenie Bystrzycy Kłodzkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego śmieciarką. Prowadził ją 52-letni mężczyzna. Po przebadaniu kierowcy policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma 1,9 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Zwracamy się z apelem zarówno do kierujących jak i świadków tego typu nieodpowiedzialnych zachowań. Gdy nie jesteśmy pewni co do swojego stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę żadnego pojazdu. Jedną z przyczyn wypadków drogowych jest alkohol, dlatego jeżeli piłeś, nie jedź!

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

  • pojazd wbity w witrynę sklepową, w tle widać sklepu
  • pojazd wbity w witrynę sklepową, w tle widać sklepu
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony