Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szanujmy swoje życie i nie ryzykujmy jego utraty jadąc zbyt szybko lub nieostrożnie. Niestety wczoraj zginął kolejny uczestnik ruchu

Data publikacji 26.03.2022

Na drogach naszego kraju niemal każdego dnia ginie człowiek, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Nadal główną przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Wczoraj na średzkim odcinku autostrady A-4 zginął pasażer osobówki, która zderzyła się z pojazdem ciężarowym. Śledczy analizują zebrany materiał dowodowy z miejsca zdarzenia chcąc dowiedzieć się jaka była jego przyczyna, jednak życia mężczyzny nie da się przywrócić. Policja apeluje – podróżujmy bez pośpiechu i ostrożnie!

Warunki na drogach w ostatnich dnia wydają się korzystne, nawierzchnia jest sucha, powietrze przejrzyste, dzień jest coraz dłuższy, a na niebie widoczne słońce. Pamiętajmy jednak, że również w taką pogodę dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kiedy pojazd porusza się zbyt szybko, nawet gdy nawierzchnia jest sucha, samochód potrzebuje kilkadziesiąt metrów, aby się zatrzymać. Im prędkość większa, tym droga hamowania dłuższa. W takich sytuacjach na drogach giną ludzie.

Wczoraj około godziny 15.00 na średzkim odcinku autostrady A-4 zginął 63-letni mężczyzna. Był pasażerek pojazdu osobowego marki Ford, który jak wstępnie ustalono, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego. Pomimo udzielonej pomocy i próby reanimacji, mężczyzna poniósł zbyt duże obrażenia i jego życia nie udało się uratować. Pozostałe dwie osoby podróżujące tym samochodem trafiły do szpitala. Droga na tym odcinku przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, a śledczy na miejscu zbierali materiał, aby w drodze postępowania ustalić przyczyny tego zdarzenia.

Po raz kolejny dolnośląscy policjanci zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Musimy mieć świadomość, że nawet największa ilość funkcjonariuszy na drodze nie zapewni nam bezpieczeństwa, jeśli sami nie zadbamy o to, aby odpowiednio przygotować się do jazdy i w sposób właściwy zachowywać się za kierownicą naszego auta. Pamiętajmy, że to na kierowcy ciąży odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich osób, które znajdują się w pojeździe. Wystarczy kilka prostych czynności, aby uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy głównie od nas samych i od tego, jak zachowujemy się na drodze. Poza przepisami niezwykle ważny jest zdrowy rozsądek. Szanujmy swoje życie i nie ryzykujmy jego utraty jadąc zbyt szybko lub nieostrożnie!

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło zdjęć: KPP w Środzie Śląskiej

  • policjant stoi przy rozbitym samochodzie uczestniczącym w zdarzeniu drogowym
  • policjant stoi przy rozbitym samochodzie uczestniczącym w zdarzeniu drogowym
  • policjant stoi przy rozbitym samochodzie uczestniczącym w zdarzeniu drogowym
Powrót na górę strony