Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz i paser zatrzymani przez trzebnickich policjantów

Data publikacji 28.03.2022

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże i włamania. Policjanci odzyskali utracone mienie w wyniku przestępstw o wartości blisko 20.000 złotych. Ponadto w wyniku pracy operacyjnej zatrzymany został również paser, który kupował skradzione przedmioty. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

W okresie od października 2021 roku do marca br. na terenie gminy Wisznia Mała dochodziło do licznych kradzieży oraz włamań. Łupem włamywacza padały przede wszystkim elektronarzędzia, piły, kosy spalinowe znajdujące się wewnątrz budynków.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Prowadząc czynności operacyjne, wnikliwie analizowali każdy szczegół sprawy. To ich zaangażowanie w wyjaśnienie tego, kto jest sprawcą włamań, przyniosło oczekiwane rezultaty.

Kilka dni temu na terenie powiatu trzebnickiego policjanci zatrzymali 28-latka i odzyskali skradzione przedmioty o wartości około 20.000 tysięcy złotych. Prowadzone przez policjantów czynności procesowe oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 28-latkowi łącznie12 zarzutów.

Policjanci dotarli także do pasera, którym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego.

Sprawcy tych przestępstw odpowiedzą przed sądem. Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony