Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody wałbrzyszanin zatrzymany za dwa włamania, a jego kolega za posiadanie narkotyków

Data publikacji 28.03.2022

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który włamał się do dwóch samochodów osobowych, rozbijając przy tym szyby w tych pojazdach. Realizując zebrane w sprawie informacje już po kilku godzinach funkcjonariusze z Głuszycy zatrzymali podejrzanego o popełnienie przestępstw. Razem z nim wpadł także 27-latek, który przyszedł do młodszego kolegi w odwiedziny, a posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy.

Do obu zdarzeń doszło w nocy na posesjach położonych w Głuszycy. Sprawca po uprzednim wybiciu szyb w zaparkowanych samochodach osobowych dostał się do ich wnętrz, a następnie próbował znaleźć w nich wartościowe przedmioty. Tych jednak nie było w środku. Niestety straty w mieniu oszacowane zostały wstępnie na łączną kwotę około 700 złotych.

Policjanci kryminalni z Głuszycy bezpośrednio po otrzymaniu obu zgłoszeń rozpoczęli poszukiwania przestępcy. Praca operacyjna przyniosła już po kilku godzinach pozytywny efekt. Sprawcę kradzieży z włamaniami policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań. Zaskoczenia nie krył jego o trzy lata starszy kolega, który akurat w tym momencie przyszedł w odwiedziny do 24-latka. Policjanci od razu zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie. Okazało się, że 27-latek ukrywał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy.

W trakcie czynności procesowych młodszy z mężczyzn złożył wyjaśnienia w sprawie obu przestępstw. Usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniami, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. 27-latek natomiast odpowie za posiadanie narkotyków. Głuszyczanin może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995
 

Powrót na górę strony