Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekała przed policją, okazało się, że jest poszukiwana, miała przy sobie narkotyki i była pod ich wpływem oraz kierowała pomimo wielokrotnego zakazu sądowego

Data publikacji 29.03.2022

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali 21-latkę. Kobieta kierując pojazdem marki Suzuki nie zatrzymała pojazdu pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policjantów. Uciekając stwarzała zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i pieszych. Ponadto okazało się, że posiada ona aż 7 sądowych zakazów kierowania pojazdami, jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 10 miesięcy więzienia. Dodatkowo miała przy sobie narkotyki i była pod ich wpływem. Zatrzymana usłyszała zarzuty za popełnione przestępstwa i trafiła do aresztu.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie Zgorzelca zauważyli znaną im z wcześniejszych czynności służbowych kierująca pojazdem marki Suzuki. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ją do kontroli drogowej. Ta jednak pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu przyśpieszyła i zaczęła uciekać ulicami miasta. Wjechała w drogę jednokierunkową, gdzie po zablokowaniu przez nadjeżdżający pojazd zjechała na chodnik, a następnie na ścieżkę rowerową, zmuszając pieszych do ucieczki. Po wjechaniu w jedno z podwórek uderzyła w ogrodzenie i zaczęła uciekać pieszo. W pojeździe został pasażer, a kierująca została zatrzymana w jednym z pobliskich budynków.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 21-latka jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia łącznie 10 miesięcy więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu oraz 2 dni aresztu za niezapłaconą grzywnę. Dodatkowo z uwagi na zachowanie kobiety funkcjonariusze zbadali ją testerem narkotykowym, który wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających i psychotropowych. W torebce zatrzymanej policjanci znaleźli metamfetaminę.

21-latka trafiła do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszała zarzuty za popełnione przestępstwa, a następnie została przewieziona do aresztu.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Film Pościg policyjny

Pobierz plik Pościg policyjny (format mp4 - rozmiar 41.32 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony