Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi rodzice „opiekowali się” dziećmi. Teraz sąd rodzinny podejmie decyzję o ich dalszym losie

Data publikacji 29.03.2022

Wczoraj policjanci powiatu kłodzkiego interweniowali w dwóch mieszkaniach na terenie Nowej Rudy oraz Gminy Kłodzko, gdzie pijani rodzice mieli opiekować się swoimi dziećmi. Nieodpowiedzialni opiekunowie mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a ich dzieci noc nie mogły spędzić w swoich domach. Sprawy tych rodzin zostaną skierowane do sądu, który podejmie stosowne decyzje wobec losu małoletnich i ich rodziców.

Policjanci z Kłodzka zostali wezwani do mieszkania, gdzie nietrzeźwi rodzice mieli sprawować opiekę nad dzieckiem.  Niestety zgłoszenie się potwierdziło. Badanie alkomatem wskazało, że 31-letnia matka miała 2,2 promile alkoholu w organizmie, a 47-letni ojciec blisko 2. W mieszkaniu na stole stały puste butelki po alkoholu. Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem, 5- letniego synka pary przekazano do placówki opiekuńczej.

Również wczoraj po godz.18. policjanci interweniowali również w Nowej Rudzie wobec nietrzeźwej matki, która opiekowała się małym dzieckiem. Funkcjonariusze zaraz po zgłoszeniu przyjechali pod wskazany adres. Tam zastali 39-letnią kobietę, od której wyraźnie czuć było woń alkoholu i ciężko było jej utrzymać równowagę. W łóżeczku leżała jej 4-letnia córka. Dziecko oddane zostało pod opiekę znajomej matki. Natomiast nieodpowiedzialna 39-latka została zatrzymana.

Po przeprowadzonych czynnościach o zdarzeniach został poinformowany sąd rodzinny. Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Najmłodsi nie potrafią się sami obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślni i nieodpowiedzialni opiekunowie. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się maluch, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony