Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polkowiccy policjanci odnaleźli skradzionego "Malucha" i zatrzymali pasera

Data publikacji 29.03.2022

Fiat 126p to coraz mniej spotykany samochód na naszych drogach, który niewątpliwie cieszy oko fanów motoryzacji. Polkowiccy policjanci postarali się, aby na jezdnię wrócił kolejny egzemplarz. Funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym został ukryty kultowy samochód, skradziony dziewięć miesięcy temu w Radwanicach. Efektem policyjnych czynności było nie tylko odzyskanie auta, ale również zatrzymanie 26-letniego pasera, który był dodatkowo w posiadaniu jeszcze innych przedmiotów pochodzących z kradzieży.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w toku czynności operacyjnych ustalili, gdzie znajduje się skradziony 9 miesięcy temu z Radwanic samochód osobowy marki Fiat 126p o wartości 5 tysięcy złotych.

Auto na terenie gminy Żukowice przechowywał 26-latek, który nabył wspomniany samochód od innego przestępcy. Paser został natychmiast zatrzymany, a co więcej policjanci udowodnili mu nie tylko to przestępstwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli będące w jego posiadaniu elektronarzędzia, które po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, również okazały się kradzione.

Kultowy „Maluch” został zabrany z rąk przestępcy, a następnie zabezpieczony na parkingu policyjnym, skąd lada dzień trafi do prawowitego właściciela. Zatrzymany 26-latek usłyszał zarzuty paserstwa za co może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
sierż. szt. Bartosz Łopatka
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony