Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca ujęty przez dwóch motocyklistów

Data publikacji 29.03.2022

W miniony weekend policjanci z dzierżoniowskiej drogówki zostali skierowani przez oficera dyżurnego do miejscowości Oleszna, gdzie doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Dalszą jazdę skrajnie nieodpowiedzialnemu 50-latkowi, który miał w organizmie ponad 3 promile, uniemożliwili dwaj motocykliści. Ich wzorowa postawa być może uratowała czyjeś życie.

Policjanci z Dzierżoniowa, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, ustalili, że jedna z mieszkanek powiatu dzierżoniowskiego, zbliżając się do miejscowości Oleszna, zauważyła osobowego volkswagena, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni. Mężczyzna siedzący za kierownicą nie panował nad pojazdem, co wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. 

Z obawy o bezpieczeństwo swoje i przewożonych dzieci kobieta poprosiła dwóch motocyklistów o pomoc w zatrzymaniu kierującego volkswagenem, który swoim zachowaniem na drodze stwarzał realne zagrożenie dla siebie oraz innych.

Dwaj wielbiciele jazdy na dwóch kołach ujęli nietrzeźwego mężczyznę i uniemożliwili mu dalszą jazdę, a następnie przekazali przybyłym policjantom. Przebadany na zawartość alkoholu 50–latek, który siedział za kierownicą volkswagena, miał w organizmie ponad 3 promile! Został on natychmiast zatrzymany. 

Dzierżoniowscy mundurowi dziękują mieszkance powiatu, jak również dwóm motocyklistom z Ząbkowic Śląskich i Kątów Wrocławskich za postawę godną naśladowania. Być może, dzięki ich odwadze i braku przyzwolenia na zachowanie niezgodne z prawem, udało się zapobiec tragedii. 

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Anna Mierzejewska
tel. 606 230 794
 

Powrót na górę strony