Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał konopie na terenie posesji, a później suszył je w stajni i handlował narkotykami

Data publikacji 29.03.2022

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi, posiadanie narkotyków i handel nimi. Podczas sprawdzania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość suszu. 30-latek uprawiał konopie, suszył je w stajni, a następnie handlował marihuaną. Podejrzanemu może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku uzyskali informację o nielegalnej uprawie konopi. Miał ją prowadzić mieszkaniec powiatu nyskiego na terenie swojej posesji. Aby nie dopuścić do ukrycia narkotyków, policjanci powiadomili funkcjonariuszy z sąsiedniego powiatu nyskiego, którzy pojechali pod wskazany adres. Na miejscu w jednym z pokoi zajmowanych przez 30-latka funkcjonariusze znaleźli dwa worki foliowe z suszem roślinnym. Wstępnie przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować blisko 860 porcji narkotyków. Policjanci ustalili, że mężczyzna uprawiał konopie, a następnie suszył je w stajni na terenie posesji.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności udowodnili 30-latkowi, że od stycznia 2021 roku zajmował się również handlem narkotykami. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529
Powrót na górę strony