Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Milicza rozmawiali o bezpieczeństwie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej

Data publikacji 31.03.2022

Miliccy policjanci wykorzystują każdą okazję, by spotkać się z osobami starszymi i porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Tym razem w ramach profilaktycznych działań „Wzorowy senior” odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Krośnicach.

Spotkanie odbyło się w środę 30 marca i przeprowadzone zostało przez dzielnicowego gminy Krośnice asp. szt. Mariusza Michałowskiego oraz sierż. szt. Aleksandrę Piłaszewicz zajmującą się w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu między innymi profilaktyką i zapobieganiem zjawiskom przestępczym.

W spotkaniu uczestniczyła także przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Milicza. W trakcie przeprowadzonego spotkania policjanci poruszyli kilka tematów związanych z bezpieczeństwem osób starszych. Przewodnim tematem była problematyka zapobiegania przestępstwom popełnianym przez sprawców działających metodami na tzw. wnuczka oraz poprzez tzw. spoofing polegający na podszywaniu się w trakcie rozmowy telefonicznej za inną osobę.

Funkcjonariusze mówili także o oszustach działających metodą na policjanta – zebrani seniorzy dowiedzieli się, że Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Prawdziwi policjanci nigdy też nie proszą o zaangażowanie prywatnych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji.

Mundurowi zaapelowali do seniorów, aby w przypadku otrzymania telefonu od osoby, która np. podaje się za krewnego i nie jest rozpoznana przez rozmówcę, odbierający telefon nie podejmował żadnych kroków w kierunku przekazywania pieniędzy nieznanemu - być może jest to próba oszustwa!

W trakcie spotkania policjanci przypomnieli seniorom o stale funkcjonującej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji BLISKO. Poruszyli także problematykę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego wskazując jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które są widoczne z daleka dla kierowców i znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmroku.

Na zakończenie spotkania policjanci zachęcili seniorów do udziału w comiesięcznych spotkaniach „Senior on-line” prowadzonych przez funkcjoariuszy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 9:00 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Miliczu - najbliższe takie spotkanie odbędzie się już w poniedziałek 4 kwietnia.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony