Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli pieniądze ze sklepu

Data publikacji 05.04.2022

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wspólnie ukradli pieniądze. Okazało się, że jeden z nich zajął rozmową ekspedientkę sklepu, a drugi wszedł na zaplecze lokalu i ukradł gotówkę z utargu. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Za tego typu czyn mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej Policji w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży pieniędzy. Obaj są mieszkańcami Bolesławca w wieku 24 i 31 lat.

Policjanci potwierdzili, że mężczyźni idąc do sklepu mieli konkretny plan. Jeden zagadywał sprzedawczynię, a drugi wszedł na zaplecze i dokonał kradzieży gotówki pochodzącej z utargu. Podejrzani przyznali się do tego czynu. Pieniądze zdobyte w wyniku tego przestępstwa mężczyźni wydali na własne potrzeby.

Zatrzymanym może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 24-latek był także osobą poszukiwaną, ponieważ ma do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony