Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki rozmawiały z uczniami o hejcie

Data publikacji 06.04.2022

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych policjantki ze zgorzeleckiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu. Głównym tematem spotkania był hejt, czyli pełne nienawiści, złości i pogardy działanie osoby, które ma sprowokować do kłótni, obrażać bądź obniżać samoocenę osoby hejtowanej.

Hejt, cyberprzemoc, mowa nienawiści mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. O tym, jak bardzo krzywdzące mogą być skutki takich zachowań rozmawiały z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu policjantki ze zgorzeleckiej komendy.

Policjantki w trakcie prelekcji przedstawiły możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tego typu negatywnymi zjawiskami. Zaznaczyły również, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

Młodzież została zapoznana z formami hejtu, który stosowany jest często właśnie za pomocą Internetu bądź innych narzędzi komunikacyjnych. Mundurowe wskazały na konieczność szerszego spojrzenia na kwestie kształtowania relacji rówieśniczych. Niektóre zachowania bowiem dla jednych będą dobrą zabawą, a innym mogą sprawić ogromną przykrość i doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294
 

Powrót na górę strony