Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad konkubiną – 35-latek został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 06.04.2022

Podejrzenie znęcania się fizycznego i psychicznego było przyczyną interwencji policjantów, którzy w wyniku podjętych działań zatrzymali 35-letniego mieszkańca Polkowic. Wielokrotnie poniżana kobieta długo wahała się, zanim zdecydowała się powiadomić kogoś o swoim problemie. Wreszcie jednak pokrzywdzona zwróciła się o pomoc do funkcjonariuszy, którzy natychmiast zareagowali i zatrzymali agresywnego polkowiczanina. Mężczyzna decyzją mundurowych na miejscu interwencji i tą ostateczną w postaci postanowienia Sądu Rejonowego w Lubinie został odizolowany od pozostałych domowników.

46-letnia kobieta nie mogąc powstrzymać agresywnych zachowań swojego konkubenta i jednocześnie bojąc się o swoje zdrowie, zwróciła się o pomoc do Policji. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i zatrzymali agresywnego 35-latka, który ostatecznie został odizolowany nie tylko od pokrzywdzonej, ale również od pozostałych domowników.

Sprawca znęcał się nad swoją konkubiną fizycznie i psychicznie. W domu nie brakowało wyzwisk oraz sytuacji zagrażających zdrowiu mieszkańców. Kiedy ostatecznie 46-latka postanowiła powiadomić o wszystkim policjantów, agresor spotkał się z ich zdecydowaną postawą. Funkcjonariusze zatrzymali konfliktowego mieszkańca Polkowic. Niestety zanim na rękach sprawcy pojawiły się policyjne kajdanki, mężczyzna zdążył pobić swoją partnerkę, która musiała skorzystać z pomocy medycznej. Mundurowi przebadali w trakcie interwencji 35-latka alkomatem. Urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Dzięki zebranym przez funkcjonariuszy dowodom, zatrzymanemu przedstawiono zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją partnerką oraz spowodowania rozstroju zdrowia powyżej 7 dni. Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. „To, co dzieje się w domu, powinno w domu pozostać.", „To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Przypominamy! Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc powtórzy się.

Policjanci zwykle są wzywani w ekstremalnych sytuacjach, często zbyt późno, dlatego o powiadomienie organów ścigania prosimy też ludzi, którzy o takich zjawiskach wiedzą, choć nie są bezpośrednio w nie zaangażowani.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096
 

Powrót na górę strony