Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 8810 kierowców w trakcie działań pn. ,,Trzeźwy Poranek". 31 z nich, nie pojechało dalej swoimi pojazdami

Data publikacji 07.04.2022

Dolnośląscy funkcjonariusze pełniący każdego dnia służbę na drogach miast i powiatów, prowadzili kolejną akcję prewencyjną, tym razem pn. „Trzeźwy Poranek”. Policjanci sprawdzili trzeźwość 8810 kierowców przemieszczających się różnego rodzaju pojazdami. Niestety pomimo wielu akcji prewencyjnych i apeli o trzeźwość, nadal mundurowi zatrzymują pijanych kierowców. Tym razem wyeliminowali z ruchu 19 znajdujących się w stanie nietrzeźwości, a także 12 będących pod wpływem alkoholu. 28 osobom policjanci zatrzymali uprawniania do kierowania, a 4 wpadło jadąc samochodami pomimo orzeczonych zakazów ich prowadzenia pojazdów. Na szczęście nie doszło do kolejnych tragicznych w skutkach zdarzeń.

4 kwietnia 2022 roku, w godzinach od 6:00 do 9:00 policjanci, którzy pełnią służbę na drogach naszego województwa, prowadzili akcję prewencyjną pn. „Trzeźwy Poranek. Kontrolą objęte zostały wszystkie drogi miejskie oraz powiatowe, gdzie może dochodzić i niejednokrotnie dochodzi do niebezpiecznych w skutkach zdarzeń.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby kierujące samochodami lub motocyklami są trzeźwe i w ciągu zaledwie trzech godzin, skontrolowali ponad 8810 kierowców. Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg jechali zgodnie z przepisami. W związku z tym, że aż 19 kierowców przemieszczało się w stanie nietrzeźwości, a 12 pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali 28 osobom uprawnienia do kierowania.
Rekordzista tego niechlubnego zestawienia wpadł na terenie powiatu milickiego. Jechał autem osobowym mając blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy wyeliminowani z ruchu kierowcy, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowiedzą teraz przed sądem.
Podczas kontroli mundurowi ujawnili też 4 osoby, które jechały samochodami pomimo orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów. Na szczęście nie doszło do kolejnych tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze z ich udziałem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy może zostać także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, nawet do 15 lat.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony