Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy policjanci zatrzymali w pościgu trzech włamywaczy

Data publikacji 07.04.2022

W wyniku policyjnego pościgu mundurowi z jaworskiej jednostki zatrzymali trzech mężczyzn, którzy chwilę wcześniej, kolejny już raz, włamali się do pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie prywatnej posesji w gminie Wądroże Wielkie. Sprawcy ukradli elementy metalowego rusztowania. Jednak to nie jedyne przewinienie, jakie mieli na sumieniu zatrzymani włamywacze. Śledczy udowodnili im kilka innych włamań i kradzieży. Jeden z mężczyzn, 31-letni mieszkaniec gminy Krapkowice, okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Kilka dni temu około godz. 17:30 dyżurny jaworskiej policji otrzymał zgłoszenie od 40-letniego mieszkańca gminy Wądroże Wielkie o kolejnym już włamaniu do pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na jego prywatnej posesji. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcy zerwali najpierw kłódki zabezpieczające wejścia do tych pomieszczeń, a następnie dokonali kradzieży metalowych elementów rusztowania, które włożyli do białego pojazdu typu bus i odjechali w kierunku Wądroża Małego. Pokrzywdzony udał się za tym samochodem i na bieżąco informował dyżurnego o trasie przejazdu sprawców.

Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze Referatu Patrolowo – Interwencyjnego i Referatu Ruchu Drogowego z jaworskiej jednostki. W trakcie dojazdu patrol drogówki zauważył jadący w ich kierunku pojazd m-ki Fiat Ducato, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać auto, jednak kierujący nie stosował się do poleceń i zaczął uciekać. Podczas pościgu policjanci używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca w dalszym ciągu nie reagował na nie, a sposobem jazdy stwarzał realne zagrożenie, nie tylko dla pieszych, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Aby uniknąć zatrzymania, cała trójka wysiadła z samochodu i zaczęła uciekać w pobliskie pola. Jeden funkcjonariuszy ujął najpierw 25-letniego legniczanina, który kierował fiatem, natomiast policjantka pobiegła za pozostałymi dwoma sprawcami, którzy myśląc, że uda im się zbiec - ukryli się w trawie. Mundurowa bardzo szybko zorientowała się o zamiarach uciekinierów i zatrzymała ich. Sprawcami okazali się 35-letni legniczanin oraz 31-letni mieszkaniec gminy Krapkowice, który okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało w organizmie kierującego fiatem obecność narkotyków. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań. Cała trójka została doprowadzona do jaworskiej jednostki i noc spędziła w policyjnej celi.

Jak się okazał, to nie jedyne występki, jakie mieli na sumieniu zatrzymani włamywacze. Śledczy zajmujący się tą sprawą udowodnili im kilka innych włamań i kradzieży, których dokonali na terenie powiatu jaworskiego. Kierowca fiata odpowie dodatkowo za niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz ich losem zajmie się jaworski sąd.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.93 MB)

Pliki do pobrania

  • 34.8 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony