Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził przez miejscowości niemal 100 km/h. Wykroczenie nagrał policyjny wideorejestrator

Data publikacji 07.04.2022

Niestosowanie się do ograniczeń prędkości może mieć dotkliwe konsekwencje. Przekonał się o tym kierowca samochodu osobowego zatrzymanego przez policjantów ruchu drogowego ze Złotoryi. Mężczyzna przekroczył znacznie dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, na ograniczeniu do 40 km/h, jechał blisko 100 km/h. Za rażące naruszenie przepisów stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze.

Pomimo licznych informacji o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych, których przyczyną była nadmierna prędkość, w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy drogi publiczne traktują jak tor wyścigowy. W ostatnim czasie, złotoryjscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że kierowca w obszarze zabudowanym, na odcinku z ograniczeniem prędkości do 40 km/h, pędził z prędkością 97 km/h. Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Za popełnione wykroczenie kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, otrzymał mandat na kwotę 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Wzrosły znacząco między innymi grzywny za przekroczenia prędkości. Aby uniknąć tych konsekwencji finansowych warto zdjąć nogę z gazu i stosować się do ograniczeń.

Pamiętajmy również, że to właśnie brawura na drodze i lekceważenie ograniczeń prędkości są niejednokrotnie przyczynami poważnych wypadków drogowych. W takich sytuacjach kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami finansowymi ale co ważniejsze, swoim zachowaniem narażają swoje zdrowie i życie oraz innych uczestników ruchu.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.1 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.25 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony