Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg w powiecie polkowickim - nieodpowiedzialny 40-latek w rękach policjantów

Data publikacji 08.04.2022

Po pościgu drogami Brunowa, w powiecie polkowickim, policjanci zatrzymali 40–letniego kierowcę audi. Wcześniej, pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nadawanych przez funkcjonariuszy, mężczyzna usiłował uciec policyjnemu patrolowi. Po utracie panowania nad pojazdem, próbował jeszcze stawiać opór mundurowym, jednak doświadczeni policjanci ostatecznie obezwładnili uciekiniera. Okazało się, że zatrzymany kierujący nie miał prawa jazdy i był pod wpływem narkotyków, co zapewne było przyczyną jego ucieczki.

Na jednej z dróg w miejscowości Brunów w gminie Chocianów policyjny patrol złożony z funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chocianowie i Posterunku Policji w Przemkowie postanowił skontrolować kierującego osobowym audi. Wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne nadawane z radiowozu początkowo spowodowały, że samochód niemieckiego producenta zwolnił, jednak po chwili kierowca docisnął pedał gazu i postanowił rozpocząć ucieczkę.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, który zakończył się po kilkuset metrach, kiedy to kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, a nagły manewr skrętu w nieutwardzoną drogę zakończył na drzewie. Nie był to jednak koniec interwencji, ponieważ uciekinier postanowił nadal stawiać opór policjantom. Mundurowi ostatecznie obezwładnili agresywnego mężczyznę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Chocianów.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się policjantom, że chciał uniknąć kontroli, ponieważ nie ma prawa jazdy. Co więcej, test na obecność narkotyków w organizmie kierowcy wykazał obecność amfetaminy i metamfetaminy.
 
Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków można trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony