Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania zaginionego 13-latka zakończone sukcesem

Data publikacji 11.04.2022

Policjanci wałbrzyskiego komisariatu, przy wsparciu funkcjonariuszy z innych jednostek, poszukiwali z piątku na sobotę 13-letniego wychowanka jednego z miejskich domów dziecka. Zaginięcie małoletniego zgłosił pracownik placówki. Funkcjonariusze dzięki swojemu zaangażowaniu w sobotnie popołudnie odnaleźli chłopca. Okazało się, że nie informując nikogo nastolatek w piątek nie poszedł do szkoły, następnie udał się do swojego kolegi i nie wrócił na noc do miejsca zamieszkania.

W piątek w godzinach wieczornych, niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu podjął decyzję o rozpoczęciu działań poszukiwawczych. Mundurowi otrzymali informację, że 13-latek nie pojawił się w szkole i do wieczora nie wrócił do placówki pomocowej. Funkcjonariusze sprawdzili wiele miejsc, w których najczęściej pojawiał się małoletni. Rysopis nastolatka dodatkowo przekazali funkcjonariuszom Straży Miejskiej, operatorom miejskiego monitoringu, a także taksówkarzom.
Ponieważ do późnych godzin nocnych poszukiwania nie przyniosły rezultatu, policjanci o świcie ponownie przystąpili do działań. W toku wykonywania kolejnych czynności ustalili, że młody wałbrzyszanin noc spędził u swojego kolegi, lecz o poranku opuścił mieszkanie.  Poszukiwania kontynuowano zatem.

Ostatecznie dzielnicowi po południu przy jednej z ulic na terenie Wałbrzycha zauważyli poszukiwanego od poprzedniego wieczora nastolatka, który na widok patrolu zaczął uciekać. Po dłuższym pościgu funkcjonariusze zatrzymali chłopca. Na szczęście nic mu się nie stało. Był cały i zdrowy. Został odwieziony przez policjantów do placówki wychowawczej.

To kolejne tego typu zgłoszenie w ostatnim czasie i kolejne szybko przeprowadzone działania, które zakończyły się odnalezieniem małoletniego mieszkańca Wałbrzycha. W całej akcji brało udział łącznie blisko 100 funkcjonariuszy.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony