Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli mężczyznę śpiącego na ławce – są już w rękach policjantów

Data publikacji 11.04.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież zuchwałą. Do zdarzenia doszło w jednym z miejskich parków. Sprawcy okradli śpiącego na ławce mieszkańca powiatu karkonoskiego. Ich łupem padło mienie o wartości 1600 zł. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 29 do 55 lat podejrzanych o kradzież zuchwałą.

W dniu 7 kwietnia br. około godziny 14.30 mundurowi zostali powiadomieni przez osobę obsługującą monitoring miejski w jeleniogórskiej straży o kradzieży w jednym z parków. Okazało się, że czterech mężczyzn okradło nietrzeźwego mieszkańca powiatu śpiącego w parku na ławce. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz portfel z dowodem osobistym i pieniędzmi. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 1600 zł.

Funkcjonariusze po uzyskaniu rysopisów mężczyzn, którzy dopuścili się tego czynu, ruszyli na ich poszukiwanie. Kilkanaście minut później zatrzymali ich idących ulicą. Odzyskali również telefon komórkowy, który posiadał przy sobie jeden z zatrzymanych.

Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony