Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne zakupy przedświąteczne – dzielnicowi z Oławy rozdawali etui ochronne na karty bankomatowe

Święta Wielkanocne coraz bliżej. Dla wielu z nas to czas wyjątkowego zamieszania, zakupów, wyjazdów, a przede wszystkim świątecznej krzątaniny. Niestety w czasie tych właśnie przygotowań często zapominamy o ostrożności i zdrowym rozsądku. Dlatego dzielnicowi z Oławy zadbali o mieszkańców swojego powiatu.

Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne, oławscy dzielnicowi podczas zakupowego weekendu przypominali mieszkańcom powiatu o zasadach bezpieczeństwa, a także rozdawali ochronne etui na karty bankomatowe oraz na nowe biometryczne dowody osobiste.

Przed nami ostatni tydzień zakupów wielkanocnych. Pewne czynności stają się rutynowe - kolejne zakupy, kolejna zapłata przy kasie, kolejny powrót do domu z zapełnionymi torbami. Bardzo często nasze zabieganie, rozkojarzenie oraz większa ilość klientów w sklepach, to najlepsze warunki do działania dla złodziei. Wykorzystują oni tłok lub sami go umiejętnie tworzą.

Nie pozwólmy się okraść!

Robiąc zakupy pamiętajmy, aby nie przechowywać również dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w koszykach sklepowych, w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach bluzy lub kurtki.

Zwracajmy uwagę na torebki, plecaki oraz podręczne torby z zakupami, nie pozostawiajmy ich bez opieki i nadzoru. Damskie torebki powinny być trzymane blisko ciała, co uniemożliwi ich wyrwanie lub odcięcie paska.

Pamiętajmy również, że złodziej wybierając swoją ofiarę, obserwuje ją przez pewien czas, ustalając gdzie przykładowo chowa pieniądze. Często też sprawdza naszą reakcję i podchodzi bliżej. Unikajmy sztucznych tłoków..

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Przede wszystkim zamknijmy drzwi i okna. Wychodząc z mieszkania nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej, czy okien zasłoniętych w ciągu dnia. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby "obserwowali" nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

To wszystko dla naszego bezpieczeństwa i spokoju na święta. Gadżety, które rozdawali oławscy dzielnicowi mają pomóc w ochronie naszych danych personalnych oraz pieniędzy na koncie. Warto kartę bankomatową oraz nowy dowód osobisty nosić właśnie w takim specjalnym etui, które chroni przed sczytywaniem danych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony