Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste podpisanie aktu notarialnego w sprawie budowy nowego Posterunku Policji w Domaniowie

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski podpisali akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa stał się właścicielem działki z przeznaczaniem pod budowę nowej jednostki Policji. Posterunek powstanie w Domaniowie i będzie to nowoczesny obiekt wykonany w technologii modułowej 3D. Jego utworzenie wpłynie na poprawę warunków obsługi interesantów oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy, która leży na granicy powiatu oławskiego, strzelińskiego i wrocławskiego.

Wczoraj przed południem, w Kancelarii Notarialnej w Oławie, odbyło się uroczyste podpisanie aktu notarialnego przekazania na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości niezabudowanej z przeznaczeniem na budowę nowego Posterunku Policji w Domaniowie. Podczas podpisania aktu notarialnego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariuszowi Wesołowskiemu, towarzyszył mł. insp. Robert Frąckowiak Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadzorujący pion logistyki oraz Komendant Powiatowy Policji w Oławie podinsp. Artur Dobrowolski.

Dzięki wspólnym staraniom funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Oławie, a przede wszystkim władz samorządowych gminy Domaniów, wygospodarowano na budowę nowego Posterunku Policji w Domaniowie najbardziej dogodną lokalizację dla okolicznych mieszkańców, tj. teren w bezpośredniej lokalizacji Urzędu Gminy.

Budowa nowego obiektu ma na celu poprawę warunków obsługi interesantów oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Domaniów, która leży na granicy powiatu oławskiego, strzelińskiego i wrocławskiego.

Budynek Policji przeznaczony będzie dla 8 funkcjonariuszy i powstanie na działce o powierzchni 16 arów.

Koncepcja inwestycji zakłada budowę nowego obiektu, rozplanowanego według przepisów i wytycznych określonych w „Standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji”. Całe zamierzenie planowane jest w technologii budownictwa modułowego 3D. Aranżacja zabudowy umożliwi dogodny dojazd samochodem, jak również wykonanie parkingów dla pojazdów służbowych oraz interesantów.

19 stycznia 2022 roku, w Urzędzie Gminy w Domaniowie odbyło się spotkanie w tej sprawie, a jego uczestnikami byli: Poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz Wójt Gminy Wojciech Głogulski.

Tematem była budowa nowego posterunku, w ramach tzw. ustawy modernizacyjnej służb mundurowych, która zakłada m. in. budowę nowych oraz poprawę funkcjonalności dotychczas użytkowanych obiektów.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497
Powrót na górę strony