Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie od Komendanta lwóweckiej komendy za obywatelską postawę mieszkańca Gryfowa Śląskiego

Data publikacji 14.04.2022

Współpraca na linii Obywatel – Policja to nieoceniona wartość w codziennej dbałości o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest postawa Pana Mateusza, mieszkańca Gryfowa Śląskiego, dzięki któremu udało się ustalić miejsce pobytu zaginionego mężczyzny.

Kilka dni temu pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim młodszy inspektor Jarosław Baran spotkał się z Panem Mateuszem – mieszkańcem Gryfowa Śląskiego, aby osobiście podziękować za wzorową obywatelską postawę, jaką się wykazał. Dzięki spostrzegawczości Pana Mateusza odnaleziono i przekazano rodzinie zaginionego, schorowanego mężczyznę.

30 marca br. policjanci z powiatu lwóweckiego prowadzili poszukiwania za zaginionym mężczyzną, który wyszedł z domu i nie skontaktował się z rodziną. W mediach opublikowany został plakat z wizerunkiem zaginionego i najważniejszymi informacjami na jego temat. Ten komunikat widział również Pan Mateusz, który wracał pociągiem do Gryfowa Śląskiego, gdzie mieszka. Dzięki swojej spostrzegawczości rozpoznał zaginionego i niezwłocznie skontaktował się z Policją przekazując tą informacje. Dodatkowo, co jest bardzo istotne, nawiązał kontakt z mężczyzną upewniając się, że to na pewno ta osoba.

Na dworcu kolejowym na mężczyzn czekali już funkcjonariusze oraz syn zaginionego, któremu przekazano pod opiekę poszukiwanego tatę.
Postawa Pana Mateusza zasługuje na wielki szacunek i uznanie, co szef lwóweckich policjantów wyraził w liście gratulacyjnym. Jak zaznaczył, to właśnie dzięki takim osobom, funkcjonariusze zyskują przekonanie, że mogą liczyć na pomoc mieszkańców, zwłaszcza wtedy, kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzkiego zdrowia i życia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony