Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży rozbójniczej w rękach policjantów - został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 14.04.2022

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniący służbę na terenie Złotoryi zatrzymali 19-latka, który ukradł alkohol w jednym z marketów i w trakcie ucieczki zaatakował interweniującego pracownika sklepu oraz klienta, który widząc całą sytuację ruszył z pomocą. Policjanci zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku, został on tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za kradzież rozbójniczą i inne przestępstwa, które ma na swoim koncie, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniący w tym czasie służbę na terenie Złotoryi.

Z ustaleń policjantów wynikało, że 19-latek zabrał z półki dwie butelki alkoholu, schował je, a następnie nie płacąc za artykuły przeszedł linię kas. Na tą sytuację natychmiast zareagował pracownik sklepu, który wybiegł za uciekającym 19-latkiem. Próbując go zatrzymać, został przez niego zaatakowany. Wtedy z pomocą ruszył jeden z klientów placówki, wobec którego młody mężczyzna również użył przemocy, zadając uderzenia i szarpiąc za ubranie.

19-latek został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży rozbójniczej. Sąd na wniosek prokuratora i policjantów zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Młody mężczyzna ma na swoim koncie także wiele innych przestępstw, między innymi kradzieże sklepowe, zniszczenie samochodu osobowego, włamanie do mieszkania, włamanie do domu w budowie i kradzież elektronarzędzi na łączną kwotę 9 tysięcy złotych, a także przestępstwa narkotykowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony