Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł metalowe elementy trakcji kolejowej – został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Data publikacji 14.04.2022

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie przedstawili zarzut dokonania kradzieży metalowych elementów trakcji kolejowej 31-letniemu mieszkańcowi powiatu legnickiego. Dzięki czujności Straży Ochrony Kolei, mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci zabezpieczyli część skradzionego mienia. Straty spowodowane przez złodzieja zostały oszacowane na kwotę 36 tys. złotych. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Odpowiednia reakcja i czujność funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei przyczyniła się do zatrzymania 31-latka, który dokonywał kradzieży metalowych elementów nieczynnej trakcji kolejowej.

Mężczyzna został zatrzymany w rejonie torowiska przez chojnowskich policjantów. Mundurowi w pojeździe należącym do zatrzymanego zabezpieczyli kilka worków skradzionego mienia. Pocięte elementy były już  przygotowane do wywiezienia. W bagażniku daewoo ujawniono także narzędzia w postaci nożyc służących do cięcia metali, które także zostały poddane oględzinom.

Jak ustalili funkcjonariusze, łupem złodzieja padło kilkaset metrów linii nośnej o wartości 36 tysięcy złotych. Demontowanie elementów trakcji przez 31-latka było bardzo ryzykownym przedsięwzięciem, ponieważ linia była pod napięciem, co stwarzało bezpośrednie zagrożenie porażenia prądem.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili sprawcy zarzut dokonania przestępstwa kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Anna Grześków
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony