Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia zatrzymani, a wszystko rozeszło się o umieszczony w sieci filmik z udziałem jednego z nich…

Data publikacji 15.04.2022

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy, przy wsparciu kryminalnych wałbrzyskiej komendy, bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali trzech jedlinian w wieku od 27 do 30 lat podejrzanych o pobicie innego mieszkańca tej miejscowości. Agresorzy zaatakowali mężczyznę, gdyż ten w sieci udostępnił dalej filmik z udziałem jednego z podejrzanych. W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, że sami sprawcy przestępstwa wcześniej umieścili materiał wideo w sieci - jak się okazuje przez przypadek.

Kilka dni temu po godzinie 16:00 głuszyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu, do którego doszło w centrum Jedliny-Zdroju. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 44-latek został zaatakowany przez trzech mężczyzn znanych mu z widzenia. Agresywni mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego wielokrotnie kopali pokrzywdzonego, a następnie uciekli wsiadając do samochodu. 44-latek na szczęście doznał niegroźnych dla swojego życia obrażeń ciała. Okazało się jednak, że jeden ze sprawców już wcześniej dzwonił do niego i groził mu pozbawieniem życia.

Policjanci z Głuszycy analizując zebrane informacje szybko ustalili dane personalne sprawców i przy wsparciu kryminalnych wałbrzyskiej komendy rozpoczęli ich poszukiwania. Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani już po kilku godzinach i kolejne spędzili w celach wałbrzyskiej komendy. Zatrzymany 30-latek dodatkowo kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy.

W toku wykonanych dalszych czynności wyszło również na jaw, dlaczego do zaistniałej sytuacji w ogóle doszło. Pokrzywdzony po prostu udostępnił krótko mówiąc „podając dalej” umieszczony wcześniej przez jednego z podejrzanych filmik z udziałem drugiego z nich. A samo nagranie wykonane najprawdopodobniej telefonem komórkowym pokazywało jak 30-latek macha woreczkami z narkotykami przed kamerą.

Sprawcom grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. 30-letniemu jedlinianinowi policjanci postawili dodatkowo zarzuty gróźb karalnych oraz kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Podejrzani decyzją prokuratury objęci zostali dozorem policyjnym.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony