Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szli z wózkami sklepowymi przez miasto. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi

Data publikacji 18.04.2022

Policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali na jednej z ulic miasta dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 13 wózków zakupowych ze sklepu na terenie miasta. Funkcjonariusze odzyskali 5 z nich, o wartości ponad tysiąca złotych. Pozostałe wózki, jak ustalili mundurowi, zostały sprzedane w punkcie skupu złomu. Amator cudzego mienia został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy poruszają się chodnikiem pchając przed sobą wózki zakupowe. Patrol znajdujący się kilka ulic dalej, szybko namierzył podejrzanych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z nich trafił w ręce patrolu ruchu drogowego, a drugi policjantów z prewencji. Okazali się nimi 57-latkowie bez stałego miejsca zamieszkania.

Całą winę wziął na siebie jeden z zatrzymanych. Z jego relacji wynikało, że zabrał wózki sprzed sklepu, bo miał na to pozwolenie kierownika placówki. Aby potwierdzić słowa mężczyzny, na miejsce udali się dzielnicowi, którzy ustalili, że skradzione mienie faktycznie czekało na wymianę na nowe, ale nikomu nie pozwolono ich zabrać, z uwagi na to, że należało się z nich rozliczyć.

Dodatkowo, funkcjonariusze ustalili, że kilka dni wcześniej, ten sam 57-latek, ukradł aż 8 wózków przeznaczonych dla klientów tego sklepu.

Do kradzieży wszystkich 13 wózków zatrzymany się przyznał i oświadczył, że część z nich zdążył sprzedać w jednym z punktów skupu złomu, okłamując jego pracownika, że wózki zostały mu wydane z uwagi na uszkodzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie o wartości ponad tysiąca złotych i zwrócili je do placówki handlowej. Amator cudzego mienia usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony