Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Klasa policyjna z wizytą w oławskiej komendzie

Data publikacji 15.04.2022

Uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie odwiedzili oławską komendę, gdzie z bliska mogli przyjrzeć się służbie policjantów różnych pionów. To uczniowie, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z mundurem, a przyglądanie się tej pracy z bliska pomaga rozwiać wątpliwości związane z wyborem. Przypominamy, że rekrutacja do służby w Policji nieustannie trwa.

Komenda Powiatowa Policji w Oławie od kilku lat uczestniczy w realizacji programu nauczania w klasach mundurowych o profilu policyjnym. Obecnie w ramach wojewódzkiego programu "Od ucznia do Policjanta" tą jednostkę odwiedzili uczniowie klasy pierwszej.

Podczas wizyty słuchacze zapoznali się ze specyfiką zadań służby prewencyjnej, dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej, a także oglądali sprzęt i elementy wyposażenia służbowego, które w codziennej pracy wykorzystują policjanci. Dużą atrakcją okazało się zwiedzanie Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych czyli tzw. „policyjnego aresztu” oraz piętra kryminalnego, gdzie znajdują się niezbędne i najważniejsze elementy wyposażenia technika kryminalistyki. Nie zabrakło zajęć praktycznych dotyczących zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia, obsługi urządzeń do pomiarów prędkości oraz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów podczas różnego rodzaju zabezpieczeń.

Podczas nauki w klasie o profilu policyjnym uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji, a wizyty na komendzie policji uzupełniają wiedzę ukazując praktyczne wykorzystanie zdobytych wcześniej informacji i umiejętności.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom, część licealistów, która zamierza wstąpić w przyszłości w policyjne szeregi, utwierdziła się w przekonaniu, że będzie to właściwy wybór.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony