Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że jak ukradnie kamerę monitoringu, to uniknie zatrzymania

Data publikacji 17.04.2022

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 10 grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież i kradzież z włamaniem do altanki. Przestępstw tych dopuścił się pod koniec marca bieżącego roku w Jeleniej Górze. 33-latek, zanim okradł altankę, ukradł kamerę monitoringu, sądząc, że w ten sposób uniknie zatrzymania. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna miał dopuścić się przestępstw, o które jest podejrzany, pod koniec marca bieżącego roku na terenie ogrodów działkowych w Jeleniej Górze. Wówczas włamał się i okradł jedną z altanek, skąd jego łupem padło mienie o wartości 3 tysięcy zł. Była to kosiarka spalinowa, elektronarzędzia i basen ogrodowy. Zanim jednak dopuścił się tego czynu, ukradł kamerę monitoringu, sądząc, że w ten sposób uniknie zatrzymania.

Policjanci zidentyfikowali, a następnie zatrzymali 33-latka podejrzewanego o popełnienie tych czynów, na podstawie zabranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu. Mundurowi w jednym z jeleniogórskich lombardów odnaleźli skradzioną kosiarkę.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia. Zatrzymany mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490
 

Powrót na górę strony