Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczne spotkania przedstawicieli kierownictwa dolnośląskiej Policji z funkcjonariuszami pełniącymi służbę na wschodniej granicy

Data publikacji 16.04.2022

Wielkanoc to dla większości z nas wyjątkowy czas, który staramy się spędzić wśród osób najbliższych. Niestety nie każdy ma możliwość, aby w rodzinnej atmosferze obchodzić Święta. Takiej sposobności nie mają m.in. dolnośląscy policjanci, którzy strzegą porządku na wschodniej granicy Polski i pomagają uchodźcom z Ukrainy uciekającym ze swojego kraju przed zagrożeniem. W czwartek i wczoraj odbyły się spotkania, na którym przedstawiciele kierownictwa dolnośląskiej komendy wojewódzkiej z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Pawłem Barskim na czele złożyli funkcjonariuszom służącym na wschodzie świąteczne życzenia. Była to także okazja, aby podziękować zarówno policjantom za ich poświęcenie oraz osobom, u których mundurowi są zakwaterowani, za ich serdeczną gościnę.

Wciąż napływają do Polski uchodźcy z Ukrainy, którzy ze swojego kraju uciekają przed grożącym im niebezpieczeństwem. Między innymi w związku z tą sytuacją na wschodniej granicy naszego kraju intensywnie działa wiele polskich służb, w tym Policja. Służbę pełnią tam również funkcjonariusze z dolnośląskiego garnizonu, którzy dbają o bezpieczeństwo przebywających tam osób i pomagają wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. 

Mundurowi z Dolnego Śląska będą tam również w trakcie Świąt Wielkanocnych. Podczas tych wyjątkowych dni, których wielu z nas nie wyobraża sobie bez spotkania z najbliższymi, policjanci z naszego województwa, z dala od rodzin, nieprzerwanie będą pełnić służbę, dbając o bezpieczeństwo w obszarze przygranicznym.

W czwartek i wczoraj funkcjonariuszy z Dolnego Śląska, którzy strzegą porządku na wschodniej granicy Polski i tegoroczne Święta Wielkanocne spędzą na służbie w tym rejonie, odwiedzili przedstawiciele kadry kierowniczej dolnośląskiej komendy wojewódzkiej z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Pawłem Barskim na czele oraz podkom. Pawłem Kowalskim reprezentującym NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Świąteczne spotkania odbyły się w Tomaszowie Lubelskim, Dołhobyczowie, Kosmowie i Przemyślu. 

Podczas każdej z wizyt Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Paweł Barski dziękował funkcjonariuszom za ich trud i poświęcenie podczas służby pełnionej w regionie odległym od ich macierzystego garnizonu. Wyrażał również wdzięczność za determinację w pomaganiu osobom, które tej pomocy pilnie potrzebowały i potrzebują nadal. Nie mogło oczywiście zabraknąć świątecznych życzeń spokojnej służby, zdrowia oraz pomyślności, jak również bezpiecznego powrotu do domu. 

Wizyta przedstawicieli kadry kierowniczej dolnośląskiej komendy wojewódzkiej była także doskonałą okazją, aby podziękować osobom, u których mundurowi z naszego województwa zostali zakwaterowani, za ich serdeczną gościnę, ciepłe przyjęcie i profesjonalną obsługę. Nie sposób nie wspomnieć o Pani Barbarze z Kosmowa, która w swoim ośrodku przyjęła funkcjonariuszy SPPP z Legnicy. Troska z jaką Pani Barbara ugościła legnickich mundurowych, pozwoliła poczuć się policjantom „jak u siebie”, co z pewnością jest dla niej najlepszą rekomendacją.

Natomiast funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu podczas służby pełnionej na wschodniej granicy zamieszkali w Hotelu Cztery Pory Roku, którego właściciele i pracownicy zrobili wszystko, aby pobyt u Nich był niezwykle komfortowy i pozwalał szybko regenerować siły do dalszej służby na rzecz bezpieczeństwa. W dowód wdzięczności policjanci wręczyli przedstawicielom hotelu pamiątkową tabliczkę z podziękowaniami. Właścicielka nie kryła wzruszenia z symbolicznego gestu dolnośląskich stróżów prawa, a tabliczka trafiła na honorowe miejsce w hotelu.  

mł. asp. Przemysław Ratajczyk    
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

  • Spotkanie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Pawła Barskiego z policjantami
  • Spotkanie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Pawła Barskiego z policjantami
  • Spotkanie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Pawła Barskiego z policjantami
  • Potrawy świąteczne i koszyczek z pisankami
  • Pamiątkowa tabliczka z podziękowaniami dla właścicieli hotelu, w którym mieszkali policjanci
  • insp. Paweł Barski z policjantami, w tle granica Polski
Powrót na górę strony