Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci sprawdzają dzisiaj, dla którego kierującego poranek był trzeźwy. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu tych nieodpowiedzialnych

Data publikacji 19.04.2022

Od wczesnych godzin porannych dolnośląscy policjanci prowadzą akcje pod hasłem „Trzeźwy poranek na A4”. Warto przypomnieć, że właśnie przez nietrzeźwych kierowców na polskich drogach nadal ginie wiele niewinnych osób. W celu eliminowania tego typu zagrożeń, policjanci z dolnośląskiej drogówki prowadzą dziś na autostradzie A4 wzmożone działania prewencyjno-kontrolne.

Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Ważniejsze jest jednak to, że właśnie przez nietrzeźwych kierowców wciąż na polskich drogach nadal giną ludzie. Należy więc zawsze pamiętać o tym, aby podjąć właściwe działania, gdy tylko mamy podejrzenia, że ktoś pił alkohol i chce prowadzić samochód. Uniemożliwiając mu jazdę, możemy nie tylko uratować jego życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominając o karach, jakie grożą za jazdę po spożyciu alkoholu lub substancji działających podobnie do alkoholu, policjanci cyklicznie organizują wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Kolejna z nich przeprowadzana jest właśnie dzisiaj, od wczesnych godzin porannych. Policjanci ze sprzętem pomiarowym już przed godziną 5:00 rano wyjechali na dolnośląski odcinek autostrady A4.

Pijani kierowcy nadal stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc po alkoholu nie myślą o tym, że mogą kogoś skrzywdzić, ani o grożących im konsekwencjach prawnych. Jeżeli ktokolwiek jest świadkiem takiej sytuacji, powinien jak najszybciej zawiadomić Policje. Czujmy się współodpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo i nie dawajmy przyzwolenia na tego typu praktyki.

Należy również pamiętać, że czasami dziwne zachowanie kierującego na drodze może być powodem choroby i takiej osobie potrzebna będzie niezwłoczna pomoc. Dlatego również w takim przypadku właściwa i szybka reakcja jest niezmiernie ważna.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony