Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów w trakcie czynności służbowych wykonywanych na miejscu śmiertelnego potrącenia pieszego

Data publikacji 19.04.2022

Do niecodziennej sytuacji doszło na drodze krajowej numer 15 w pobliżu miejscowości Lasowice w gminie Milicz. Podczas czynności służbowych wykonywanych przez policjantów na miejscu śmiertelnego potrącenia pieszego został zatrzymany pijany kierowca, który właśnie był w trakcie przejazdu przez powiat milicki. Obcokrajowiec w trybie przyspieszonym został doprowadzony do milickiego sądu, który wydał już w tej sprawie wyrok skazujący za popełnione przestępstwo drogowe.

Do zdarzenia doszło w sobotę, tj. 16 kwietnia br. o godzinie 22.35, na drodze krajowej numer 15 pomiędzy miejscowościami Lasowice - Skoroszów. Policjanci byli w trakcie wykonywania czynności związanych z obsługą zdarzenia drogowego, podczas którego został śmiertelnie potracony 39-letni mężczyzna.

W pewnym momencie, gdy do kilku samochodów stojących za pojazdami służb ratowniczych oczekujących na przejazd, jako kolejny podjechał peugeot. Inny z kierowców stojących w „korku” powiadomił policjantów, że chwilę wcześniej jechał za tym samochodem i stwierdził, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, bo jechał całą szerokością drogi.

W związku z tym policjanci natychmiast wylegitymowali kierowcę peugeota. Okazało się, ze samochodem kierował 49-letni obywatel Mołdawii mieszkający w Jarocinie. Mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad 2,3 promila alkoholu. Na miejsce przybył dodatkowy policyjny patrol, który przewiózł nietrzeźwego kierowcę do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu w celu wykonania dalszych czynności służbowych z jego udziałem.

W trybie przyspieszonym przewidzianym dla obcokrajowców mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego samochód trafił na parking strzeżony.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna w obecności tłumacza usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa drogowego polegającego na kierowaniu samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. W świąteczny poniedziałek 18 kwietnia policjanci doprowadzili obcokrajowca do Sądu Rejonowego w Miliczu, który w trybie przyspieszonym wydał wyrok skazujący w tej sprawie. Podejrzany otrzymał 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w kwocie 3 tys. zł. Będzie też musiał wpłaci 5 tys. zł. na rzecz osób pokrzywdzonych w wyniku wypadków drogowych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Zachowajmy rozwagę i ostrożność na drodze.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony