Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

22-letnia włamywaczka zatrzymana po pieszym pościgu

Data publikacji 19.04.2022

W ubiegły piątek do policyjnego aresztu trafiła 22-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego. Kobieta włamała się do magazynu na terenie Środy Śląskiej. Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego oraz średzkich policjantów nie doszło do kradzieży. Amatorka cudzej własności, która została zatrzymana po pieszym pościgu, w przeszłości była już karana za podobne czyny. Teraz grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej niezwłocznie po otrzymanym informacji o włamaniu do hali magazynowej mieszczącej się na terenie miasta, udali się na miejsce zgłoszenia. W trakcie sprawdzenia obiektu mundurowi zauważyli dwie osoby oddalające się w kierunku pól uprawnych. W wyniku podjętego pościgu pieszego zatrzymano młodą mieszkankę powiatu lubińskiego, którą zgłaszający rozpoznał jako włamywaczkę. 
 
Sprawcy dostali się do wnętrza magazynu, wyłamując drzwi wejściowe za pomocą metalowej rury. Zostali jednak spłoszeni przez właściciela terenu, który przed przybyciem na miejsce powiadomił Policję o zarejestrowaniu włamania przez system monitoringu.
 
Zatrzymana kobieta trafiła do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania z nią czynności ustalono, iż wcześniej była już karana za kradzieże. Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 22-latce zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi jej teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Średzcy funkcjonariusze w dalszym ciągu prowadzą intensywne działania w sprawie, w tym między innymi te mające na celu ustalenie tożsamości drugiej osoby, która mogła mieć związek z powyższym przestępstwem.
 
mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
mł. asp. Karol Dudziak
tel. kom. 693 726 093

Powrót na górę strony