Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uknuł intrygę przeciwko swojej partnerce, by przekonać się, czy jest mu wierna. Zareagował agresją i odpowie teraz przed sądem

Data publikacji 20.04.2022

Policjanci komisariatu w Boguszowie-Gorcach zatrzymali w poprzednią środę 32-latka, który w jedynym z pokoi hotelowych zaatakował swoją 18-letnią partnerkę. Okazało się, że do zdarzenia doszło, gdyż mężczyzna chciał sprawdzić, czy młoda kobieta jest mu wierna. W całą intrygę zaangażował swojego kolegę. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona doznała na szczęście niegroźnych obrażeń ciała. Za uszkodzenie ciała sprawca przestępstwa może teraz spędzić za kratami więzienia 2 lata.

Do niebezpiecznej dla życia i zdrowia sytuacji doszło tuż przed świętami w nocy w jednym z hoteli w centrum Boguszowa-Gorc. To między innymi tam odbyło się spotkanie trojga znajomych. 32-latek zaplanował, że sprawdzi, czy jego 18-letnia partnerka jest mu wierna.  Zaangażował w cały „projekt” swojego znajomego, który podczas zakrapianej imprezy miał próbować poderwać jego dziewczynę. Podejrzany w pewnym momencie specjalnie na chwilę wyszedł z pokoju. Kiedy doszło do zbliżenia między dziewczyną a jego kolegą, obserwujący w ukryciu całe zdarzenie mężczyzna nie wytrzymał i zaatakował młodą boguszowiankę. Kobieta doznała na szczęście niegroźnych dla życia obrażeń. O samym zdarzeniu policjantów poinformowała dopiero po południu.

Funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc realizując zebrane w sprawie informacje już po chwili zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Mężczyzna odpowie przed sądem za dokonanie uszkodzenia ciała. Mundurowi ustalili dodatkowo, że zaplanowane zdarzenie miało charakter typowo chuligański. 32-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony