Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć na drodze - policjanci apelują o rozwagę i ostrożność

Data publikacji 20.04.2022

Wczoraj w powiecie polkowickim miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Na łuku drogi kierujący fiatem seicento stracił panowanie nad pojazdem. Niestety konsekwencją tego zdarzenia były bardzo poważne obrażenia kierowcy, którego życia nie udało się uratować. Policjanci apelują do użytkowników dróg, aby stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Czasem na drodze wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji.

Tuż po godzinie 16 we wtorkowe popołudnie Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 328 nieopodal Chocianowa. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 41-letni mieszkaniec Polkowic, który kierował osobowym fiatem, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu i utraty panowania nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, gdzie następnie jego samochód uderzył w drzewo.

Niestety obrażenia 41-latka były poważne. Mężczyzna po natychmiast udzielonej pomocy medycznej został przewieziony do legnickiego szpitala. Niestety, kierowca zmarł na szpitalnym łóżku po trzech godzinach od momentu wypadku.

Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności procesowe z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego oraz pod nadzorem Prokuratora z Lubina. Obecnie trwa analiza zebranego materiału dowodowego, a funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Powyższy komunikat pokazuje jak kruche i delikatne jest ludzkie życie w momencie zdarzeń drogowych. Apelujemy o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy wszelkimi pojazdami.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

  • wypadek drogowy i działaące na miejscu służby
  • wypadek drogowy i działaące na miejscu służby
  • wypadek drogowy i działaące na miejscu służby
  • wypadek drogowy i działaące na miejscu służby
  • wypadek drogowy i działaące na miejscu służby
Powrót na górę strony