Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy budowlaniec zatrzymany przez kryminalnych z Jawora

Data publikacji 20.04.2022

Nawet osiem lat pozbawienia wolności grozi oszustowi z terenu powiatu jaworskiego, który podał się za przedstawiciela nieistniejącej firmy budowlanej, pobrał zaliczkę w kwocie 17 000 zł na zakup materiałów budowlanych niezbędnych do budowy garażu… i zniknął. Na skutek przestępczego procederu oszusta jedna z mieszkanek powiatu straciła w ten sposób swoje oszczędności. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego i usłyszał już zarzuty.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy jaworskiej komendy prowadził postępowanie dotyczące oszustwa na szkodę jednej z mieszkanek tego powiatu, która chciała wybudować na terenie swojej posesji garaż i niestety padła ofiarą oszusta. Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, 43-letni mężczyzna podał się za pracownika nieistniejącej firmy remontowo – budowlanej.

Oszust zawarł umowę z pokrzywdzoną na budowę garażu i zażądał wpłaty zaliczki w kwocie 17000 zł na poczet zakupu materiałów budowlanych. Kiedy pokrzywdzona przekazała 43-latkowi pieniądze kontakt z nim się urwał i oszust zniknął.

Funkcjonariusz wydziału kryminalnego szybko trafili na jego ślad, a prowadzący postępowanie skrupulatnie gromadził materiał dowodowy, co pozwoliło na sformułowanie zarzutu.

Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania i doprowadzony do jaworskiej jednostki, gdzie usłyszał zarzut oszustwa.

Za tego typu przestępstwo 43-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony