Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy ojciec wiózł syna autostradą

Data publikacji 20.04.2022

We wtorek od wczesnych godzin porannych oławscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Trzeźwy poranek na A4”. To właśnie przez nietrzeźwych kierowców na polskich drogach nadal ginie wiele niewinnych osób. Dzięki takim właśnie działaniom wyeliminowano z ruchu nietrzeźwego 42-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mając blisko promil w organizmie i na domiar złego wiózł w samochodzie syna.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych dolnośląscy policjanci zaangażowani byli w akcję pod hasłem „Trzeźwy poranek na A4”. Oławscy funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego,  około godz 6:50 na Stacji Poboru Opłat w Brzezimierzu, na 179 km autostrady A4, zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu krakowskiego.

Badanie alkomatem wykazało u 42-latka blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a samochód został zabezpieczony pomocą drogową na parking strzeżony.

To jednak nie był koniec tej historii. Na fotelu pasażera siedział 15-letni syn nieodpowiedzialnego kierowcy. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna jechał z nim z Krakowa do Kłodzka po prezent, którym miał być rower.

Zatrzymany mężczyzna za nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że kierowanie pod wpływem alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a
wyobraźnia namawia do brawury.

Pamiętajmy, że konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony