Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Poczytaj mi …” - policjanci z Dzierżoniowa czytali bajki najmłodszym

Data publikacji 21.04.2022

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie odwiedzili dzieci z Gminnego Przedszkola w Piławie Dolnej. Policjanci zostali zaproszeni w ramach akcji „Poczytaj mi…”. Oprócz mile spędzonego czasu przy czytaniu książek, mundurowi rozmawiali też z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

Dzierżoniowscy policjanci spotkali się z dziećmi z Gminnego Przedszkola w Piławie Górnej. Funkcjonariusze zostali zaproszeni do placówki oświatowej w związku z akcją „Poczytaj mi…”. Czytali dzieciom ich ulubione bajki świetnie się przy tym bawiąc.

Dzięki takim przedsięwzięciom policjant kojarzy się maluchom z osobą przyjazną, do której w razie potrzeby można bez lęku podejść i poprosić o pomoc. Ogromnym błędem jest straszenie dzieci, tak często słyszanym „jak będziesz niegrzeczny, przyjdzie policjant i cię zabierze”. W sytuacji choćby zagubienia, w małym człowieku budzi się strach przed podejściem do umundurowanego funkcjonariusza. Dlatego bardzo ważne są spotkania takiego typu.

Policjanci korzystając z okazji wręczyli juniorom zakładki z numerem alarmowym 112, aby go utrwalać u nich od najmłodszych lat. Krótko rozmawiali też o bezpieczeństwie i odpowiadali na pytania nurtujące najmłodszych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony