Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tylko jednego dnia kłodzcy policjanci zatrzymali 3 poszukiwanych. Jeden z nich ukrył się w nieczynnym szybie windy towarowej zaadaptowanym na pomieszczenie gospodarcze

Data publikacji 21.04.2022

Policjanci z powiatu kłodzkiego tylko wczoraj zatrzymali 3 mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich, chcąc uniknąć zatrzymania, schował się nieczynnym szybie windy towarowej zaadaptowanym na pomieszczenie gospodarcze. Policyjne doświadczenie potwierdzają, że nie uniknie się odpowiedzialności, można ją jedynie odwlec w czasie.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy, celem których jest doprowadzenie poszukiwanego do zakładu karnego, aresztu śledczego, ośrodka opiekuńczo-wychowawczego, ustalenie jego miejsca pobytu lub przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

Tylko wczoraj policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali 3 osoby ukrywające się przed organami ścigania. Wśród nich był 36-letni mieszkaniec tego powiatu, którego namierzyli policjanci Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy i doprowadzili do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 182 dnia za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Z kolei funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 17-letniego poszukiwanego na podstawie decyzji Sądu Rejonowego w Kłodzku Wydziału Rodzinnego i Nieletnich i doprowadzili go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Trzeciego poszukiwanego zatrzymali dzięki współpracy i doskonałemu rozpoznaniu terenu przez dzielnicowych rejonów miasta. Policjanci ustalili mieszkanie, w którym ukrawał się 37-latek. Mimo zapewnień lokatorki, że w mieszkaniu nikogo nie ma, policjanci przystąpili do sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych. W nieczynnym szybie windy towarowej zaadaptowanym na pomieszczenie gospodarcze ujawnili pomiędzy starymi meblami ukrywającego się mężczyznę. Teraz 37-latek ponad 20 miesięcy spędzi w zakładzie karnym za przestępstwa, których się dopuścił.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
asp. szt. Joanna Bielak
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony