Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy sprawca kolizji proponował policjantom łapówkę. Odpowie za kolejne przestępstwo

Data publikacji 22.04.2022

Zdarzenie drogowe na terenie gminy Marciszów w dniu 17 kwietnia br. zakończyło się zatrzymaniem jego sprawcy. Nietrzeźwy obywatel Ukrainy proponował policjantom łapówkę, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz odpowie za kolejne przestępstwo.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego zostali skierowani w dniu 17 kwietnia br. do zdarzenia drogowego na terenie gminy Marciszów. Kierujący Fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się drogą z pierwszeństwem kierującej pojazdem marki Audi. Nie byłoby w tej kolizji nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że 45-latek był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie umieszczony w radiowozie. Tam już wielokrotnie próbował przekonać policjantów, aby „załatwić sprawę polubownie”. Obiecywał  im 1000 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Twierdził, że ten sposób będzie lepszy, bo ma przed sobą daleką podróż i musi wyjechać następnego dnia. 45-latek został umieszczony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia i przede wszystkim wytrzeźwienia.

Odpowie teraz za przestępstwa przed sądem.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony