Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świadomy senior, to bezpieczny senior

Data publikacji 22.04.2022

Policjant z powiatu lubińskiego spotkał się z osobami starszymi, żeby porozmawiać o zagrożeniach, które mogą spotkać seniorzy. Funkcjonariusz przedstawił najczęstsze metody działania oszustów oraz sposoby radzenia sobie w tego typu sytuacjach. Jednym z poruszanych tematów było także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ramach działań prewencyjnych uczestnicy tego wydarzenia otrzymali kamizelki odblaskowe.

Osoby starsze, które są często samotne, schorowane i ufne, w większym stopniu narażone są na działania ze strony przestępców. Padają ofiarami oszustów, naciągaczy i złodziei. By ograniczyć liczbę tego typu zdarzeń oraz im zapobiec, policjant z lubińskiej komendy edukował osoby starsze, jak nie dać się oszukać.

Inicjatorką spotkania z seniorami była radna Gminy Gwizdanów i Prezes Stowarzyszenia Korzenie i Skrzydła.

Podczas tego przedsięwzięcia osoby starsze miały możliwość uczestniczyć w dyskusji o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni, między innymi o oszustwach metodą ,,na wnuczka", „policjanta”, „prokuratora” itp. oraz kradzieżach ze strony osób szukających łatwego i szybkiego zarobku. Prowadzący przestrzegał również przed zaufaniem, jakim starsi ludzie obdarzają dzwoniących lub pukających do drzwi nieznajomych. Szczególną uwagę słuchaczy zwrócono również na konieczność sprawdzenia wiarygodności takich osób, a także właściwego zabezpieczenia mienia.

Uczestnicy tego spotkania otrzymali także kamizelki odblaskowe, które poprawiają widoczność na drodze. Mamy nadzieję, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą seniorom w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322
Powrót na górę strony