Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni ze Świebodzic zabezpieczyli znaczą ilość amfetaminy

Data publikacji 25.04.2022

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli ponad 3100 porcji amfetaminy. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie, grozić może mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób, realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 28- latka, który według ich ustaleń w miejscu zamieszkania mógł posiadać narkotyki.

W trakcie dokładnego sprawdzenia mieszkania należącego do mężczyzny w jednej z szafek policjanci ujawnili i zabezpieczyli trzy worki strunowe ze zbrylonym białym proszkiem. Po przebadaniu tej substancji okazało się, że jest to amfetamina. Łącznie zabezpieczono ponad 3100 porcji tego narkotyku.


Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Oprócz posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, mężczyzna usłyszał również zarzut udzielania tych narkotyków innej osobie. O dalszym losie 28-latka zdecyduje teraz sąd, grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Świdnicy
mł.asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642

Powrót na górę strony