Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Transportując łup do skupu złomu próbowali ukryć się przed dzielnicowym w zaroślach

Data publikacji 25.04.2022

Dwaj recydywiści z Przemkowa w powiecie polkowickim włamali się do jednego z opuszczonych domów, ukradli 500 kilogramów różnych metalowych elementów i kiedy transportowali łup do skupu złomu, natknęli się na… dzielnicowego. Próbowali nawet ukryć się w zaroślach, ale i to nie pomogło. Funkcjonariusz najpierw zatrzymał jednego z mężczyzny, drugi trafił w ręce mundurowych trochę później. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamanie w warunkach powrotu do przestępstwa, za co mogą trafić do więziennej celi nawet na 15 lat.

Przemkowski dzielnicowy podczas przejazdu jedną z ulic zauważył wózek ze złomem i dwóch mężczyzn, którzy próbowali się ukryć przed czujnym policyjnym okiem. Sprawcy widząc radiowóz i funkcjonariusza, który zatrzymywał ich już wielokrotnie za wcześniejsze przestępstwa, próbowali ukryć się w pobliskich zaroślach.

Funkcjonariusz, który tego dnia pełnił służbę w pojedynkę, natychmiast powiązał mienie na wózku z ukrywającymi się mężczyznami i zatrzymał jednego z doskonale znanych sobie mieszkańców Przemkowa. Drugi z mężczyzn wykorzystując moment, kiedy policjant zajął się jego kompanem,  zdołał zbiec, ale nie na długo. Chwilę później okazało się, że złom z wózka był transportowany prosto z miejsca kradzieży, czyli jednego z opuszczonych domów na terenie Przemkowa, a sprawcy jechali wymienić 500 kilogramów metali na pieniądze w jednym ze skupów złomu.

Kiedy na rękach 30-latka były już policyjne kajdanki, dzielnicowy powiadomił pozostałych policjantów o konieczności zatrzymania drugiego z podejrzanych o kradzież z włamaniem. 28-latek został zatrzymany przez pozostałych przemkowskich policjantów jeszcze tego samego dnia w miejscu zamieszkania.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, co oznacza, że maksymalne zagrożenie karą w ich wypadku wzrosło z 10 do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony