Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista w rękach lubińskich policjantów. Usłyszał 16 zarzutów

Data publikacji 26.04.2022

Lubińscy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali 26 – letniego mieszkańca powiatu, który podejrzany jest o liczne kradzieże i włamania na terenie miasta i gminy. Śledczy przedstawili mężczyźnie łącznie 16 zarzutów. Łupem zatrzymanego padły między innymi rowery, elektronarzędzia, felgi aluminiowe, paliwo i wiele innych przedmiotów, które później mógł łatwo spieniężyć. Mężczyzna będzie również odpowiadał za kradzież z włamaniem na konto bankowe jednego z pokrzywdzonych, po wcześniejszym przywłaszczeniu sobie jego karty płatniczej. Grozić mu może teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą licznych kradzieży i włamań, do których dochodziło na terenie gminy. Dzięki ciężkiej pracy operacyjnej, funkcjonariusze ustalili podejrzanego mężczyznę, którym okazał się 26-latek z powiatu lubińskiego.
Z relacji podejrzanego wynikało, że dokonywał kradzieży najczęściej wykorzystując okazję. Wchodził do niezamkniętych pomieszczeń gospodarczych i kradł wszystko, co mógł łatwo sprzedać. Nie zawsze miał ułatwione „zadanie”, więc niszczył także zabezpieczenia i włamywał się do piwnic czy garaży.

Łupem mężczyzny padły między innymi kosiarka, rowery, benzyna, felgi aluminiowe, narzędzia oraz elektronarzędzia. Śledczy udowodnili 26-latkowi również przywłaszczenie torebki wraz z zawartością dowodu osobistego, prawa jazdy i kart kredytowych. Jak ustalili policjanci, podejrzany 10-krotnie użył skradzionej karty podczas płatności zbliżeniowych. Zatrzymany próbował również skorzystać z innych kart kredytowych podczas zakupów, jednak pokrzywdzony zdążył już je zablokować.

26 – latek usłyszał w sumie 16 zarzutów. Będzie odpowiadał za kradzieże i kradzieże z włamaniem. W związku z tym, że czynów tych dokonał w warunkach tzw. „recydywy”, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Do wszystkiego się przyznał oświadczając, że skradzione przedmioty sprzedawał przypadkowym osobom, a pieniądze przeznaczał na swoje bieżące wydatki.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony