Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali podróbkami – zostali zatrzymani

Data publikacji 26.04.2022

Policjanci z Jeleniej Góry i Oleśnicy zatrzymali w ostatnich dniach dwie osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu towarów z naniesionymi podrobionymi znakami handlowymi. Mężczyzna, który wpadł w ręce jeleniogórskich stróżów prawa, oferował do sprzedaży m.in. odzież, obuwie, torebki oraz perfumy z logotypami znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego u niego towaru wstępnie oszacowano na co najmniej 30 tys. zł. Oleśniccy mundurowi wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach namierzyli natomiast 35-latka, u którego zabezpieczono kilkaset sztuk nielegalnej odzieży ze znakami towarowymi popularnych producentów. Teraz za popełnione przestępstwa obaj odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W Jeleniej Górze funkcjonariusze z komendy miejskiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 37-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o wprowadzanie do obrotu przedmiotów z naniesionymi podrobionymi znakami handlowymi. Policjanci zauważyli mężczyznę podczas działań prowadzonych na terenie jeleniogórskiej giełdy. Oferował on do sprzedaży towary z logotypami znanych firm, jak się okazało w sposób nieuprawniony. W jego asortymencie znajdowała się między innymi odzież i obuwie sportowe, damskie torebki, paski, portfele oraz perfumy. Mundurowi zabezpieczyli u niego przedmioty o wartości co najmniej 30 tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymany za czyn, którego się dopuścił, odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W Oleśnicy natomiast tamtejsi policjanci kryminalni wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach, realizując czynności operacyjne, zidentyfikowali 35-letniego mieszkańca gminy Dobroszyce. Mężczyzna sprzedawał podrobioną odzież sygnowaną znakami towarowymi znanych marek. Swój interes prowadził na jednym z oleśnickich targowisk. Nieuczciwy sprzedawca został zatrzymany, a jego towar zabezpieczony. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 450 sztuk nielegalnej odzieży. W myśl przepisów z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu towaru z podrobionymi znakami handlowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

KPP w Oleśnicy
asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781
 

Powrót na górę strony