Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczony alkohol i dwóch mężczyzn zatrzymanych za sprzedawanie go bez zezwolenia

Data publikacji 27.04.2022

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy, w trakcie działań operacyjnych, zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt sztuk butelek wina, puszki z piwem, wódkę oraz nalewki. Alkohol był sprzedawany nielegalnie, bez wymaganego przepisami zezwolenia. Podejrzanym grozi teraz kara grzywny, a także przepadek zabezpieczonego mienia. Obaj przyznali się do swoich czynów i dobrowolnie poddali karze.

Lubińscy funkcjonariusze w miniony weekend prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości przeciwko środowisku, nielegalnemu wprowadzeniu do obrotu wyrobów akcyzowych oraz naruszenia praw własności przemysłowej.

W trakcie działań policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich to 26-letni mieszkaniec Lubina, który poprzez handel obwoźny, sprzedawał nielegalnie alkohol, nie mając wymaganego prawem zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli znajdujące się w samochodzie 26-latka różne marki i rodzaje alkoholi, w tym wódkę, piwa oraz nalewki.

Kolejny zatrzymany to 26-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Wpadł w ręce policjantów, kiedy sprzedawał alkohol na targowisku. Podobnie jak jego poprzednik, robił to nielegalnie, nie posiadając do tego zezwolenia. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 80 sztuk butelek wina. Dodatkowo, policjanci ujawnili w samochodzie mężczyzny marihuanę.

Obaj 26-latkowie zostali zatrzymani. Zgodnie z art. 43.1 Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, kto sprzedaje alkohol bez wymaganego zezwolenia podlega karze grzywny, a dodatkowo może zostać orzeczony na właściciela zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych oraz przepadek zabezpieczonego alkoholu.

Mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karze grzywny. Dodatkowo, mieszkaniec Zielonej Góry, odpowie za posiadanie środków odurzających.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony