Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskiego Oddziału Prewencji, jak zawsze byli w odpowiednim miejscu i czasie

Data publikacji 27.04.2022

Dolnośląscy mundurowi, którzy od dłuższego czasu wspomagają w działaniach swoich kolegów z woj. lubelskiego, wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Niestety interwencja ta musiała zakończyć się pościgiem, bo 28-latek mający ponad promil alkoholu w organizmie i narkotyki w aucie, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją nieodpowiedzialną jazdę zakończył na ogrodzeniu jednej z posesji, gdy stracił panowanie nad osobowym audi. Teraz mężczyźnie grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do sytuacji doszło przed godziną 5:00, na terenie powiatu włodawskiego w województwie lubuskim, gdzie pełni obecnie służbę cześć z funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Próba podjęcia kontroli drogowej zakończyła się tym razem pościgiem ulicami miasta, bo pijany kierowca osobowego audi wyraźnie chciał uniknąć kontaktu ze stróżami prawa i podjął próbę ucieczki. 28-latek kompletnie nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów i kontynuował swoją niebezpieczną jazdę, a chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych, wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 28-latka.
Okazało się, że nie był to jedyny powód ucieczki, bo policjanci w jego aucie znaleźli narkotyki.

Na podstawie materiału dowodowego nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony