Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci kolejny raz uderzają w przestępczość narkotykową

Data publikacji 28.04.2022

Podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej legniccy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających, które przygotowane były do wprowadzenia do obrotu. Do policyjnego depozytu trafiło niemal dwa kilogramy marihuany. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu z legnickiej komendy miejskiej, w trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, poprzedzonych intensywną pracą operacyjną, zatrzymali 39-latka, u którego w samochodzie ujawnili znaczne ilości suszu roślinnego. Substancja była wstępnie podzielona na mniejsze porcje i przygotowana do wprowadzenia do obrotu. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że policjanci zabezpieczyli niemal kilogram marihuany.

To jednak nie wszystko, co miał na sumieniu zatrzymany legniczanin. W trakcie dokładnego sprawdzania pomieszczeń w mieszkaniu mężczyzny, policjanci ujawnili podobną ilość tego samego środka odurzającego, który wcześniej przewoził w aucie. Ponadto 39-latek posiadał dużą ilość woreczków strunowych, wagę oraz pieniądze w kwocie około 27 tysięcy złotych w różnej walucie.

Gdyby nie wnikliwa praca operacyjna legnickich funkcjonariuszy, do obrotu mogło trafić blisko 10 tysięcy porcji handlowych marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających przygotowanych do wprowadzenia do obrotu. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy 
asp. Krzysztof Oleniacz
tel. 504 798 649
 

Powrót na górę strony